Toefl yüksek puan almak için nelerin yapılması gerektiği yurt dışında eğitim almak ya da kariyer yapmak isteyenler tarafından merak edilmektedir. Toefl sınavı, İngilizce dil yeterliliğinin ortaya koyulduğu ve dünya genelinde pek çok üniversite tarafından kabul edilen bir sınavdır. Dünyanın en prestijli üniversitelerinde eğitim almak isteyen öğrencilerin Toefl’dan yüksek puan almaları gerekmektedir.

Sınavın geçerliliği Amerika Birleşik Devletleri’nde 1964 yılında resmiyet kazanmıştır. Bugün eğitim dili İngilizce olan çok sayıda üniversite de eğitim şartı olarak yeterli Toefl skoru kabul etmektedir. Sınav ETS tarafından hazırlanmaktadır. Kağıt üzerinde ve bilgisayar aracılığı ile yapılan iki çeşidi bulunmaktadır. Bilgisayar üzerinden yapılan sınav, günümüzde daha çok tercih edilmektedir.

Toefl Yüksek Puan Almanın Yolu Nedir?

Toefl yüksek puan almanın bazı ipuçları bulunmaktadır. Sınavdan yüksek puan almak isteyenler sınava dair doğru bir çalışma planı oluşturmalıdır. Çalışma sürecine başlamadan önce kişinin İngilizce seviyesini belirlemesi gerekmektedir. Sınava hazırlanan kişinin mevcut dil seviyesini tespit ederek bu doğrultuda bir çalışma stratejisi geliştirmesi sınavda başarılı olması için önem arz etmektedir. Bu süreçte, hedeflenen üniversitenin ortalama kabul puanlarını araştırmak faydalı olabilir. Bu sayede hedeflenen Toefl puanının yeterli olup olmadığı tespit edilebilir. Sınava hazırlık aşamasında dinleme ve konuşma çalışmalarına yardımcı olması adına İngilizce filmler izlenebilir. Ayrıca yabancı müzikler dinlemek de İngilizce kelimelerin doğru bir şekilde telaffuzunu öğrenmek için yararlı olmaktadır.

Bu Süreçte Destek Almalı Mıyım?

Sınavdan yüksek puan almak için doğru bir çalışma stratejisi belirlenmelidir. Bu süreçte uzman kadroya sahip olan bir kurumdan destek almak pek çok açıdan öğrenciye fayda sağlayacaktır. Aba Academy olarak uzman bir kadro ile Toefl dersleri verilmektedir. Sınava dair doğru teknikler öğretilerek verimli sonuçlar kısa sürede elde edilmektedir. Aba Academy’de verilen özel Toefl derslerinde konuşma ve okuma pratikleri son derece tatmin edici düzeydedir. Yazma bölümü için doğru dilbilgisi kuralları kısa sürede katılımcılara öğretilmektedir. Sınava hazırlananların gelişim sürecinin belirli aralıklarla analiz edilmesi gerekmektedir.. Aba Academy’nin uzman kadrosu, sınava hazırlık süreci boyunca katılımcıların gelişimlerini analiz etmektedir. Toefl yüksek puan almak için sınava planlı bir şekilde hazırlanmak hayati bir öneme sahiptir.

Toefl dersleri hakkında ayrıntılı bilgi ya da destek almak için Aba Academy ile iletişime geçebilirsiniz. Sınavlar hakkında detaylı bilgiler elde etmek için Aba Yurt Dışı Eğitim YouTube kanalını takip edebilirsiniz. Ayrıca bilgilendirici videolara erişmek için de Doç. Dr. Gamze Sart’ın YouTube kanalına abone olabilirsiniz.