TOEFL’dan yüksek puan almak için sınava girecek adayların çalışma süresi olarak ve çalışma şekli olarak diğer adaylardan biraz daha farklı bir program izlemesi gerekmektedir. Çünkü TOEFL sınavı aslında çok zor bir sınav olmasa da sınav içerisinde dikkat edilmesi gereken ve acele edilmemesi gereken konular sınav içerisinde öğrencilere sorulmaktadır. Bu yüzden öğrenciler genel olarak İngilizce bilgilerine ve seviyelerine güvenerek bu sınava ya fazla hazırlanmamakta ya da sınavı ciddiye almamaktadır.

Sonuç olarak ise genellikle bu tarz adaylar sınavdan başarısız olmaktadır. Ayrıca aynı şekilde adaylar yine bu yetkinliklerine güvenerek en erken sınav tarihini tercih ederek sadece çıkmış soruları çözerek sınava hazırlanmayı denese de sonuç başarısızlık olmaktadır. TOEFL sınavından yüksek bir puan hedefleyen adaylar ilk olarak aceleci davranmamalı ve adım adım planlarını hayata geçirmelidir. Sınavdan yüksek puan almak için adayların dikkat etmesi gereken bazı önemli noktaları bulunmaktadır. Biz de Aba Academy olarak yüksek bir TOEFL skoru için adayların ne kadar bir süreye ihtiyacı olduğunu sizler için yazdık.

TOEFL’dan Yüksek Puan İçin Ne Kadar Süre Hazırlanmak Gerekir?

TOEFL ETS tarafından ülkemizde sık sık gerçekleştirilen ve uygulanan bir sınavdır. TOEFL puan seviyeleri incelendiği zaman genellikle 100 puan ve üzeri skorlara yüksek gözü ile bakılmaktadır. TOEFL 100 almak demek genellikle dünyanın önde gelen pek çok üniversitesi için yeterli bir skor demektir. Bu yüzden öğrenciler hedeflerini yüksek tutarak üniversitelerden kabul alma ihtimallerini arttırmak istemektedir. TOEFL sınavında istediğiniz puanı almak için yeterli olan süre aslında tamamen sizler ile alakalıdır.

Çünkü ilk olarak TOEFL sınavı için kendinize bir en uygun çalışma programını belirlemeniz gerekmektedir. Bu yüzden de kendinizi ders çalışma konusunda çok iyi bir şekilde tanımalısınız. TOEFL konularını bir liste olarak çıkartarak bir çalışma programına eklemelisiniz. Günlük kaç saat çalışacağınız çok önemlidir. Günlük 5 saat boş çalışmak yerine günlük 2 saat verimli bir şekilde çalışacak şekilde programa konuları yaymalısınız. Daha öncede dediğimiz gibi kendinize en uygun programı oluşturmanız oldukça önemli.

TOEFL’dan yüksek puan alan kimi adaylar bu programı günlük 6 – 7 saat yayarken kimi adaylar ise günlük 2 ya da 3 saate yayarak sınava hazırlanabilmektedir. Bu yüzden adayların hazırlanma süreleri de kendilerine göre ayarladıkları programlara göre değişebilmektedir. TOEFL sınavı için önemli olan ne kadar çalıştığınızdan ziyade ne kadar verimli ve anlayarak çalıştığınızdır. Fakat seçeceğiniz başarılı online kurs tercihleri ile de bu süreci kolay bir şekilde atlatabilirsiniz.

Aba Academy İle En Doğru Sürede Sınava Hazırlanmak

Aba Academy online TOEFL kursları ile sadece 30 derste sizlere istediğiniz TOEFL puanınızı alacak eğitimi vermektedir. Ülkemizin en iyi online kurslarından olan Aba Academy ile TOEFL sınavı ile alakalı merak ettiğiniz ve öğrenmeniz gereken tüm konuları öğrenerek hem sınava tamamen hazırlanacak hem de sınav ile alakalı aklınıza takılan tüm soru işaretlerinden kurtulacaksınız. TOEFL’dan yüksek puan almak isteyen onlarca öğrenci her yıl bizleri tercih etmekte ve hedeflerine de ulaşmaktadır.

İsteyen öğrencilerin birebir isteyen öğrencilerin ise kendi seviyelerindeki diğer öğrenciler ile grup olarak aldıkları kurslarımızda zaman yöntemi ve TOEFL sorularının stratejileri hakkında da eğitim alacaksınız. Online TOEFL kursları arasında en yüksek başarı yüzdesine sahip olan kurslarımız ile TOEFL sınavı sizin ve hayalinizdeki üniversitenin arasındaki bir engel olmaktan çıkacak. Kurs içerikleri ve kurslarda öğreneceğiniz kazanımlar için resmi internet sitemize göz atabilirsiniz.

TOEFL puan seviyeleri nelerdir ve hangi dil seviyelerine denk gelmektedir gibi konular ile alakalı videolar için Doç. Dr. Gamze Sart Youtube kanalını ziyaret edebilirsiniz. TOEFL’dan yüksek puan almak için adayların dikkat etmesi gereken konular ile alakalı bilgiler için Aba Yurt Dışı Eğitim resmi internet sitesindeki makalelere göz atabilirsiniz.